Житомирська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів №5


Головна » 2017 » Грудень » 22 » Всеукраїнський тиждень права
15:24
Всеукраїнський тиждень права

З метою надання правової освіти дітям, формування у них правової свідомості та культури всі класи нашої школи проводили різноманітні заходи в межах Всеукраїнського тижня права та місячника правового виховання, оголошеного наказом МОН України від 28.09.2017 р. №1320, розпорядженням Кабінету Міністрів України від  23.08.2017 р. №579-р. «Про затвердження плану заходів з проведення у 2017 році Всеукраїнського тижня права».

У 1950 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала всім державам і зацікавленим організаціям відзначати 10 грудня як День прав людини, який знаменує річницю ухвалення Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини, прийнятої в 1948 році. Указом Презедента України від 08.12.2008 року №1149 започатковано Всеукраїнський тиждень права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини.

Варто відзначити якісне проведення відкритих виховних заходів у 2-В класі «Знай свої права, дитино!» (класовод Дорожинська І.В.) спільно з інспектором ювенальної превенції Житомирського ВП Броновицькою Л.А. та старшим лейтенантом поліції Пуліним О.Й. , в 11-В класі (класний керівник Ксьондзик Т.М.) лекція «Міжнародна міграція робочої сили» проведена спеціалістом міграційної служби Огір Ю.М. Під час заходів наголошувалося, що основна мета держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми, установами і так далі. І якщо дотримання поведінкових норм буде здійснюватися на початкових етапах, то менше буде допускатися правопорушень. В рамках тижня права представниками координаційної ради молодих юристів, Ражик Б.Я., Бірюченко Д.А.,  проведено експрес-опитування «Правова допомога, джерела права» для учнів 5-7 класів.

Тиждень права показав, що практично кожен учень знає, що серед основних його прав: право на життя, право на здоров’я, право на навчання, право на повагу до себе. Це невеликий перелік прав людей, встановлених законодавством України, які повинні забезпечуватися державою. Винні ж  у порушенні таких прав несуть юридичну відповідальність.

Отже можна зазначити, що проведення виховних заходів в рамках Всеукраїнського тижня права сприяло формуванню в учнів правових знань, вихованню поваги до права як загальнолюдської цінності, до держави, яка забезпечує права і свободи громадян, надає можливості для їх реалізації.

Вивчаємо свої права, виконуємо обов’язки.

Переглядів: 68 | Додав: Uli4ka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: