Житомирська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів №5


Підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Відповідно до листа Інституту модернізації змісту освіти від 18.07.2017 р. № 211/10-1500 «Щодо наказу Міністерства освіти і науки України від 12.08.2014 р.№ 931», наказу управління освіти Житомирської міської ради від 30.10.2017 р №348 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» з 01 жовтня по 20 листопада 2017 року у школі проведено заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

Бібліотеку називають аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала центром збереження здоров’я та осередком формування здоров’язберігаючої компетентності учнів.

На полицях шкільної бібліотеки до уваги учнів були представлені книжково – ілюстративні виставки «Здоров'я дітей – здоров'я нації», «Олімпійський куточок». Школярі мали змогу обрати собі книги для підготовки до різноманітних вікторин та конкурсів, а вчителі та вихователі – підготуватися до проведення уроків, позакласних заходів, виховних годин. року у школі проведено заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

Бібліотеку називають аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала центром збереження здоров’я та осередком формування здоров’язберігаючої компетентності учнів.

Виставка – інсталяція «Книга – найкращий лікар»

Ми впевнені, що книга – це найкращий лікар від поганого настрою, безсоння та головного болю. Саме тому в бібліотеці представлено книжкову виставку – інсталяцію, у якій зібрали найцікавіші книги, які  допоможуть побороти будь – яку недугу. Чому б замість ліків не взяти у руки книгу?

В бібліотеці організовано виставку малюнків учнів 2 – 3 класів «Я – Вітамінка», « Моя особиста гігієна», найактивніше були учні: 2-А кл. (класовод Ярошинська І.М.), 2-Б кл. (класовод Собчук Т.В.), 2-В кл. (класовод Дорожинська І.В.), 2-Г кл. (класовод Глушенко Т.Л.), 2-Д кл. (класовод Шутенко А.Б.), 2-Є кл. (класовод Лісовська М.І.), 3-А кл. (класовод Гриневич І.І.), 3-Б кл. (класовод Пєнишева Н.М.), 3-В кл. (класовод Савицька С.І.), 3-Г кл. (класовод Опанащук Д.М.), 3-Д кл. (класовод Бугаєнко І.А.)

Учні 7 -Б класу Коновал Микола, Гладун Софія спільно з бібліотекарем Бондар Т.А. провели інформ -  дайджест «Я здоров'я бережу, сам собі допоможу» з учнями 4 А класу.

Проведено флешмоб «Здоровим бути модно, стильно, красиво!» з учнями 4-Г, 4-Д під керівництвом Шандоренко В.М.

  08 листопада  2017 р. яскраве сонечко осяяло щирі посмішки нових маленьких гостей бібліотеки. Для хлопців та дівчат 1- Б класу (класовод Церковна Г.Т.) проведено екскурсію до шкільної бібліотеки «Література, як мікстура».  Прослухавши неймовірно цікаву розповідь від бібліотекарів  Воронової Т.А., Бондар Т.А.,  діти дізнались, як багато пізнавального та корисного можна отримати у шкільній бібліотеці.

    З метою  формування у дітей навичок безпечної поведінки, поглиблення знань про власне здоров'я та свідоме ставлення до нього, виховання бажання вести здоровий  спосіб життя проведено бібліотечий урок « Мандрівка на планету Здоров'я», під час якого дітлахи побачили безліч неймовірних книг для  розвитку, пізнання світу. Зустріч була приємною і корисною для всіх школярів, які мали змогу вперше поринути у чудовий та фантастичний світ, що дарує сучасна книгозбірня.

15.11.2017 року в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек соціальним педагогом Калинович Р.Г. та практичним психологом Рєтковою А.В.  проведена просвітницько-профілактична робота з учнями 6-х класів присвячена  здоровому  способу  життя та боротьбі зі шкідливими звичками з метою виявлення знань дітей про шкідливі та корисні звички, підведення учнів до усвідомленої відмови від паління, що ґрунтується на знаннях про його шкідливі наслідки; розуміння переваг ЗСЖ; виховання дбайливого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих, дослідження історії виникнення тютюнопаління в Україні, розвиток в учнів навички свідомого керування власною поведінкою, вміння робити правильний вибір у житті на користь здоров’я; розширення знань учнів про негативні наслідки дії тютюну на організм людини; розвиток вмінь та навичок свідомого вибору здорового способу життя:

- проведено соціальне анкетування учнів 6-х класів  щодо обізнаності питання шкідливих звичок, до складових здорового способу життя, учні віднесли: загартування організму, правильне повноцінне харчування, режим дня, дотримання правил особистої гігієни, чисте повітря, відсутність шкідливих звичок;

-   вікторина, присвяченої здоровому способу життя, серед учнів 6-х класів.

Якщо ж говорити про джерело інформації  про шкоду наркотиків, тютюнопаління та алкоголю, більшість учнів обрали спосіб отримання інформації від батьків та від медпрацівників. Інформація від цих людей – є для учнів найбільш достовірною та правдивою.  Меншу кількість балів набрали такий інформатор, як теле-, радіокомпанії, від друзів, із газет та журналів.

Під час проведення опитування учням були запропоновані питання, які спрямовані на вивчення тих цінностей, які сьогодні домінують в середовищі учнівської молоді. Так, учні зазначають,що шкідливі звички спонукають молодь до скоєння протиправних дій.

Сучасні підлітки досить добре обізнані про негативний вплив тютюну , алкоголю на здоров'я. Деякі з них стверджують, що спостерігають негативні наслідки куріння на своїх знайомих.

З учнями 6-В класу проведено інтерактивне заняття з вправою «Чарівне слово». Перед школярами постало завдання придумати слова, пов'язані зі здоров'ям, кожне слово з яких мало розпочинатися на одну із букв з слова «ЗДОРОВ'Я».

З учнями 6-А класу проведено тренінг «Здоровим бути модно».

Рекомендації працівників соціально-психологічної служби:

  • інформувати дітей про вплив шкідливих звичок на їх здоров'я;
  •  розвивати уміння і навички здорового способу життя;
  • надавати реальну допомогу кожному учневі з розвитку позитивних якостей, необхідних для повноцінного життя;
  • привернути увагу учнівської молоді до власного здоров'я;
  • постійно пропагувати принципи здорового способу життя;

    Звичайно, вирішення проблеми збереження здоров'я дітей та підлітків потребує уваги всіх зацікавлених у цьому: педагогів, медиків, батьків. Однак особливе місце та відповідальність за своє здоров'я несуть самі школярі.

Проведення заходів Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  сприяє реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися основ здорового способу життя.

Будьте здорові!Вхід або реєстрація через: